Thursday, 25 April 2013

ISAF Sailing World Cup Hyeres : Puchar Świata w Hyeres - Dzień 3

Image copyright JM Liot/FF Voile

by Polish Sailing Team Media

Runda finałowa żeglarskiego pucharu świata we francuskim Hyeres rozpoczęła się niezwykle udanie dla polskich żeglarzy. W ścisłej czołówce znajdują się zawodnicy klasy RS:X i 49er

Przemysław Miarczyński (SKŻ Hestia Sopot, ENERGA Sailing Team) przepływał dziś linię mety dwa razy na pierwszej pozycji, ale niestety okazało się, że w pierwszym biegu miał nieznaczny falstart i komisja regatowa musiała go zdyskwalifikować. Mimo to Miarczyński utrzymał się w ścisłej czołówce i po pierwszym dniu rundy finałowej zajmuje piąte miejsce.

„ Czułem już po starcie, że to może być falstart. Mimo to postanowiłem kontynuować wyścig, bo najważniejsza jest rywalizacja z czołówką. Jestem bardzo zadowolony z tego dnia, bo widać, że jestem szybki, a dyskwalifikacja pójdzie do odrzutki. Mam nadzieję, że kolejne wyścigi będą równie dobre” – powiedział Miarczyński tuż po zakończeniu pierwszego wyścigu finałów.

Wśród kobiet najlepiej w silniejszych warunkach reprezentowała się Hanna Zembrzuska (CŻ Szczecin), która ukończyła oba biegi na szóstym miejscu. Jednak w drugim wyścigu Hania miała kolizję z zawodniczką z Brazylii i nie wiadomo czy sytuacja ta nie zakończy się protestem. Obecnie podopieczna Pawła Kowalskiego zajmuje dziesiątą pozycję. Jedno miejsce przed nią jest Małgorzata Białecka (SKŻ Hestia Sopot), która dziś żeglowała równo na początku drugiej dziesiątki. Trzynasta jest Kamila Smektała (YKP Warszawa).

Szóste i dziesiąte miejsce to dzisiejszy dorobek zawodniczek klasy 470 Agnieszki Skrzypulec i Natalii Wójcik (SEJK Pogoń Szczecin). Silny wiatr to zdecydowanie ulubione warunki tej załogi, która po pierwszym dniu finałów zajmuje dwunastą pozycję.


W Laserze Radial straty odrabia Anna Weiznieher. Zawodniczka AZS UW Warszawa i ENERGA Sailing Team ukończyła oba dzisiejsze biegi w pierwszej dziesiątce i awansowała na piętnastą pozycję. Dwudziesta jest Paulina Czubachowska (UKS FIR Warszawa)
Regaty zakończą się wyścigami medalowymi 27 kwietnia. Zapraszamy do śledzenia wyników na: http://swc.ffvoile.com a na relacje zapraszamy na stronę Polskiego Związku Żeglarskiego http://www.pya.org.pl i facebook https://www.facebook.com/polsailing